Josef Vágner

Josef Vágner je český zpěvák a muzikálový herec který se narodil dne 17. července 1990 v Praze.

Je držitelem ocenění objev roku v Českém Slavíkovi. Ztvárňuje hlavní role v předních pražských muzikálových divadlech. Vydal 3 sólové desky a mnoho rádiových singlů.

Má za sebou stovky vystoupení na pódiích městských slavností, festivalů, vlastních koncertů a dalších akcí po celé České Republice.

Josef vystudoval anglické gymnázium The English College in Prague. Následně získal vysokoškolské tituly na dvou vysokých školách v oborech Řízení podniku a podnikové finance, Marketingová komunikace na Vysoké škole finanční a správní a Podnikové informační systémy na fakultě informatiky a statistiky Vysoké školy ekonomické v Praze.

Josef se aktivně věnuje celé řadě charitativních projektů, jakými jsou například UNICEF, Stonožka a Women For Women.

 

Muzikály

První šanci na české hudební scéně dostává josef od skladatele Karla Svobody, který mu svěřuje roli malého Alberta v muzikálu Monte Cristo.

Dnes Josef úspěšně ztvárňuje mnoho dalších rolí v muzikálech jakými jsou Muž se železnou maskou, Angelika, Tři Mušketýři, Dracula, Bídníci, Kleopatra, Mata Hari, či Mýdlový Princ a vystupuje v předních muzikálových divadlech Broadway, Hybernia, Kalich, Karlín a Semafor.

 

Pěvecká kariéra

V prosinci 2007 Josef Vágner získal cenu Objev roku v anketě Český Slavík.

Josefa proslavila píseň Mně sílu dáš, irská balada s textem Eduarda Krečmara, která se stala titulní písní jeho debutového alba. Toto album se umisťuje na druhém místě v anketě nejprodávanějších nosičů za rok 2008 „Deska roku“ v kategorii Objev roku. Následují další úspěšná alba jako Vždycky stejně krásná, či Nezapírám.

Mimo sólových písní Josef natáčí několik duetů. S Česku Miss Jitkou Válkovou vznikají hned dva úspěšné duety Díky letu motýlů a Pokaždé když s tebou jsem. Společně s Lucií Vondráčkovou natáčí titulní píseň k filmové trilogii Babovřesky, trháku režiséra Zdeňka Trošky.

Pěveckou průpravu získává u profesorky státní konzervatoře Lídy Nopové a dochází na soukromé hodiny k Hance Peckové.